استانبول

تاریخچه استانبول
استانبول  در ابتدا با نام بیزانتیوم شناخته می‌شد در سال ۱۹۶ میلادی سپتیموس سوِروس امپراطور روم با حمله به بیزانتیوم آن را اشغال کرد و رومیان زیادی به استانبول مهاجرت کردند. تلاش امپراطور برای نامیدن این شهر به نام فرزندش آگوستا آنتونینا موفق نبود و مردم تا زمان تغییر نام شهر به شهر کنستانتین (قسطنطنیه) ، نام رم جدید (Nova Roma) را برای آن بکار می‌بردند. از سال ۱۹۳۰ رسما استانبول نامیده شد.نام استانبول که تا قبل از فتح آن به دست ترکان به رواج داشت، برگرفته از نام ایستیم پولی که در زبان یونانی به معنی شهر یا مرکز شهر می‌باشد، است. در سال ۱۷۷۰ میلادی سلطان مصطفی سوم با ضرب سکه‌هایی که روی آن نام استانبول نقش بسته بود ، به این نام رسمیت بخشید و جایگزین قسطنطنیه شد. در دوره جمهوریت و از روز ۲۸ مارس سال ۱۹۳۰ اداره پست ترکیه از تمامی کشورهای جهان خواست تا از نام استانبول در مکاتبات خود استفاده نمایند.

اطلاعات کلی استانبول برای کسانی که قصد سفر به این شهر دارند به شرح زیر است:

شهر استانبول تقریبا تمام وسایل نقلیه اعم از تاکسی های شخصی ،اشتراکی،اتوبوس و مینی بوس و مترو وتراموا را دارا است.همچنین فرودگاه در غرب شهر واقع شده و از شهر 20 کیلومتر فاصله دارد .ازآنجا که هزینه کرایه تاکسی زیاد است ، مترو،تراموا و اتوبوس نیز برای این مسیر  قابل استفاده هستند .حمل و نقل در استانبول

خیابان استقلال برای کسانی که اهل پیاده روی هستند بسیار مناسب است .خیابانی سنگ فرش شده پر از فروشگاه و کافه و قهوه خانه و رستوران و  که تردد اتوموبیل در آن ممنوع  است .
کسانی که از خرید کردن لذت می برند بهتر است مراکز خرید کانیون و جواهیر واقع در خیابان بویوکدر را از دست ندهند .جهت مشاهده نام مراکز خرید کلیک نمایید .

برای کسانی که به دنبال رستوان های شهر هستند ،این نوید وجود دارد که در هر کوچه و خیابان این شهر پر است از کافه ها و رستوران ها ،کباب سرا،رستوران های دریای و مدیترانه ای، پیتزا و فست فودها و رستوران های با غذاهای گیاهی .
اگر مشتاق آشنایی با فرهنگ کشور ترکیه هستید می توانید به نمایش "رقص رنگ ها" که هر شب ساعت 7:30 در مرکز فرهنگی   FKM بروید .البته بازار صنایع دستی  در منطقه فاتح که شامل سوغاتی ها،ادویه ها و سبزیجات محلی است، نیز برای شما گزینه خوبی است .
برای کسانی که می خواهند بیشتر وقت خود را در جاهای دیدنی بگذرانند ، محله های تقسیم یا سلطان احمد ،مناسب است.از محل های دیدنی استانبول می توان کاخ ها ،مساجد،کلیساها و قصرهایی که قدمت طولانی برابر با امپراطوری رومی‌ها، بیزانس و دوره‌ی عثمانی‌ها دارند ،مانند مسجد سلطان احمد که به مسجد آبی معروف شده است،کاخ توپ کاپی ،کاخ دولما باغچه ،موزه ی زیبای ایاصوفیه را نام برد .

جاذبه های گردشگری ترکیه | بهترین وقت سفر به ترکیه | تور ترکیه | استانبول |

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور ترکیه  و تور استانبول با ما تماس بگیرید.