درباره بدروم

>> درباره بودروم :

بودروم Bodrum را سرزمين آبي هاي ابدي مي دانند و گفته است كه به جاي آنكه در مكاني غرق در نور بخوابيد ، در اينجا غرق در نور زندگي كنيد. در طول تاريخ ، بودروم هميشه صحنه مبارزه براي حاكميت بر اين ديار بوده است. اين شهر بروي يك شبه جزيره بوجود آمده از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند ، خانه هاي سفيد رنگ رديف شده در كناره هاي دو بندر ، گنبدها و كوچه هاي تنگ منتهي به دريا با كشتي هاي تفريحي كه شهرت جهاني يافته اند و نيز با كارخانه هاي كشتي سازي خود يك سرزمين مشهور شده است.
امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار براي يك منطقه توريستي را در خود جمع كرده يكي از مراكز مهم گردشگري است كه در تابستان و زمستان قابل زندگي است. از صاحبان كشتي هاي تفريحي ثروتمند تا گردشگراني كه با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اينجا سرازير مي شوند و تعطيلات طولاني تابستاني خود را ميگذرانند ، همه وهمه و با هر بودجه اي انتظارات خود را بر آورده شده مي بينند.

درباره بدروم| ترکیه|

منطقه ی باستانی Halicarnassos را که به شهر پادشاه Mausolus که آرامگاه او و همچنین محل تولد Herodotus (پدر تاریخ)، یکی از هفت عجایب دنیا به شمار می آیند، معروف است. بقایای کمی از Halicarnassos به جا مانده است و از جاذبه های اصلی شهر به علاوه ی جو آرام و بی آزارش، یک خلیج کوچک دو تایی است که خانه های دوغاب زده در پشت آن قرار دارد و همچنین قصر با شکوه Crusader که بندرگاه را احاطه کرده است. جای تعجب نیست که سنت Tropez ترکیه را تفویض کرد. با این وجود، جاذبه های بدروم بدون توجه رها نشده و در فصول تابستان بسیار پر ازدحام است.

قصر سنت پیتر در قرن پانزدهم به دست شوالیه های سنت جان که از سنگ های معدنی ویرانه های آرامگاه Halicarnasos استفاده می کردند، ساخته شده است. این بنا به سال ۱۵۲۳ به دست عثمان افتاد و امروزه ساختمان های متعددش، مجموعه ی بی نظیر از عهد عتیق نظیر موزه ی باستان شناسی اعماق آب را در خود جای داده است. برج های این بنا، مناظر زیبایی از شهر و بندر را پیش روی شما می گذارد. در برج انگلیسی، تالار ضیافت بازسازی شده و می توانید نوشته هایی که قرن ها قدمت دارند و به وسیله ی شوالیه های اسیر غم غربت بر تو رفتگی های پنجره ها حک شده است را بخوانید.
محدوده ی آرامگاه (Mausoleum)، مقبره ی پادشاه Mausolus، مجموعه ای از چند بلوک در مقابل بندر است. ساخت این بنا حوالی ۳۳۵ سال قبل از میلاد به دستور پادشاه آغاز شده است (واژه ی Mausoleum از نام او گرفته شده است) و تا قرن دوازدهم پابرجا مانده بود.
در آن زمان که جنگجوهای صلیبی در سال ۱۴۰۲ به این مکان رسیدند، بر اثر زمین لرزه به ویرانه بدل شده بود. امروزه به غیر از شالوده ی آن چیزی باقی نمانده است.

درباره بدروم| ترکیه| تور بدروم|

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور ترکیه ، و تور بدروم با ما تماس بگیرید.