تفریحات استانبول

تفریحات تور استانبول

استانبول یکی از مهم ترین شهرهای گردشگری کشور ترکیه می باشد. جاذبه ها و دیدنی های توریستی استانبول بسیار متنوع بوده و برای همه گردشگران تور استانبول در هر سن و سالی جالب است. شهر استانبول دارای مساجد، قصرها و کاخ های زیبا و بافت های تاریخی مانند بازارهای قدیمی است. همچنین از دیگر جاذبه های تور استانبول موزه ها قابل ذکرند. پارک های آبی جذاب و دیدنی و تورهای کشتی سواری از دیگر تفریحات تور استانبول است. بیشتر تفریحات و جاذبه های تاریخی و توریستی تور استانبول در اطراف منطقه سلطان احمد استانبول و همچنین در مناطق بی اوغلو و تکسیم قرار گرفته اند. از جمله جاذبه های تور استانبول که تقریباً  تمام گردشگران از آن بازدید می کنند، مسجد آبی (مسجد سلطان احمد) و همچنین مسجد ایاصوفیه قابل ذکر است.
یکی از اصلی ترین بخش های فرهنگ ترک های ترکیه و تفریحات گردشگران تور استانبول، مواد غذایی است. بنابراین بهتر است بر روی منوی رستوران ها دقت داشته باشید.

پارک آبی استانبول

شهر استانبول 2 دارای 2 پارک آبی است.  پارک آبی آکوا دلفین که علاوه بر بازی های آبی مانند سرسره های آبی و استخر، نمایش جالبی از دلفین ها  (بجز روزهای دوشنبه) را دارد.

پارک آبی دیگر، آکوا مارین است که فقط دارای بازی های آبی است. هزینه به ازای هر نفر برای تور پارک آبی استانبول شامل بلیط ورودی پارک آبی، حمل و نقل و ناهار (ساندویچ همبرگر) 35 دلار است.

پارک های آبی استانبول فاصله زیادی از جاهای توریستی استانبول دارند و در غربی ترین بخش شهر استانبول واقع شده اند.

 پارک آبی دلفین های تور استانبول دارای دستگاههای مختلف برای بازی و نمایش دلفین ها است. همچنین این پارک دارای استخری با موج های مصنوعی همراه با  امکان مصرف همبرگر و خوردن سیب زمینی سرخ کرده می باشد. گردشگران تور استانبول می توانند هر روز ساعت 14 برای مشاهده نمایش دلفین ها (11 دلفین) به پارک آبی آکوا دلفین بیایند. برای هر روز ساعت 14:00 به تماشای حرکات زیبای دلفین بنشینند . پارک آبی استانبول همچنین دارای 3 فک و 4 کوسه و تعداد زیادی ماهی است. در صورت مراجعه خودتان در این پارک آبی قیمت بلیط این پارک برای آقایان (40 لیر) بیشتر از خانم ها (30 لیر) است و برای کودکان 5 تا 12 سال 20 لیر و برای کودکان زیر 4 سال رایگان می باشد.

جنسیت ایام هفته شنبه ها یکشنبه ها
مرد  40 40 45
زن 30 30 30
کودک 5 تا 12 سال 20 20 20
کودک تا 4 سال رایگان رایگان رایگان

 

تفریحات استانبول|ترکیه |پارک آبی استانبول|

آکواریوم استامبول

از دیگر تفریحات استانبول آکواریوم استامبول است که در سال 2009 به وسیله کمپانی بنام زلان نویی (گلوبال آکواریوم)  در حجم 8000 متر مکعب ساخته شد.آکواریوم تور استانبول دارای بیش از ده هزار موجود دریایی  شامل کوسه، جاندران آب شیرین و شور، نهنگ و ماهی های اقیانوسی و گرمسیری است. از جمله کاربردهای آکواریوم استامبول، آموزش به کودکان است.
آکواریوم تور استانبول به صورت تونلی است که دیوارها و سقف آن شفاف و آکواریوم هستند. در آکواریوم تور استانبول امکان غواصی با کوسه های بی خطر برای شما وجود دارد؛ البته پس از چکاپ پزشکی رایگان.

بلیط ورودی آکواریوم تور استانبول برای دانشجوها و دانش آموزان و اشخاصی با سن بالای 60 ، 18 لیر و برای بچه های کوچکتر از 4 سال رایگان و برای سایر افراد 25 لیر است. محل احداث آکواریوم تور استانبول در یکی از وسیع ترین محل های خرید اروپا در قاضی عثمان پاشا می باشد. نام این مرکز خرید، آلیش وریش مرکزی می باشد.

تفریحات استانبول|ترکیه |پارک آبی استانبول|آکواریوم استامبول|

حمام ترک در استانبول

یکی از تفریحاتی جالب و شاید برای ما تا حدی عجیب در تور استانبول حمام ترک است. عجیب چون برای برخی از گردشگران تور استانبول دراز کشیدن در حمامی بخار آلود در مقابل شخصی غریبه که شما را مشت و مال می دهد، تا حدی سخت و عجیب باشد. اما حمام های بخار ترک تور استانبول یکی از جاذبه های توریستی و تفریحات استانبول است. یکی از بهترین حمام های بخار ترک استانبول، حمام سلیمانیه استانبول است.
از زیبایی های حمام های ترک معماری داخلی آنها است که اغلب به شیوه های معماری سنتی اسلامی ساخته شده است. یکی از بهترین حمام های ترک در استانبول حمام بخار چمبرلی تاش است. تفریح در حمام ترکی در تور استانبول از جمله تفریحات فرح بخش، بسیار لذت بخش و ایجاد کننده آرامش در گردشگران تور استانبول است. در واقع می توان گفت که حمام ترک، یکی از آداب و رسوم دائمی و تفکیک نشدنی زندگی ترکها است. در لحظه ورود به سونا، همه خستگی های جسمی و ذهنی را فراموش می کنید. در حمام ترکی تور استانبول ازصابون های معطر برای ماساژ شما استفاده می شود که منجر به لذت بردن شما می گردد. بعد از حمام کردن در حمام های بخار ترک در تور استانبول، بدن شما شاداب، نرم و لطیف، با نشاط و پوست شما همانند ابریشم نرم و انعطاف پذیر می گردد.

تفریحات استانبول|ترکیه |پارک آبی استانبول|آکواریوم استامبول| حمام ترک|

 امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور ترکیه ، و تور استامبول با ما تماس بگیرید.