درباره آنتالیا

تور آنتالیا، بازدید از شهر زیبا و توریستی آنتالیا در کشور ترکیه

شهر آنتالیا (Antalya) با جمعیت بیش از 1 میلیون نفر، مرکز استان آنتالیا در کشور ترکیه می باشد. آنتالیا از شهرهای توریستی با اهمیت ترکیه می باشد. آنتالیا محل برگزاری تورهای گردشگری ترکیه و تورهای تفریحی آنتالیا است. آنتالیا جاذبه ها و دیدنی های بسیار زیادی دارد که همه ساله باعث جذب توریست های زیادی می گردد.


درباره آنتالیا | ساحل آنتالیا

دیدنی های آنتالیا

آنتالیا شهری با درختان نخل زیبا در بلوارهایش و لنگرگاه های دیدنی در ساحلش می باشد. از دیگر جاذبه ها و دیدنی های تور آنتالیا، محله ها و بافت قدیمی آنتالیا است. محله هایی مانند قلعه ایچی که دارای خیابان ها و راه های پیچ در پیچ است. در این مناطق خانه های خیلی قدیمی سنگی و چوبی به وفور دیده می شود.

درباره آنتالیا | دیدنی های آنتالیا

تاریخ شهر آنتالیا

آنتالیا شهری بسیار قدیمی است که از 300 سال قبل از میلاد مسیح موجودیت داشته. بر اساس حفاری های صورت گرفته در شهر تاریخی آنتالیا، 133 سال پیش از میلاد، آنتالیا قسمتی از روم بوده و در قرن 13 میلادی به وسیله ترکان سلجوقی تصرف شده و در سال های 1423-1321 میلادی پایتخت کشور ترکیه بود. در اواسط قرن هفده میلادی آنتالیا،20 منطقه برای اقامت ترک ها و 4 منطقه برای اقامت یونانی ها داشته است. مولانا جلال الدین بلخی نیز در اطراف آنتالیا زندگی می کرده و در فیه مافیه اشاره داشته که رومیان در آنتالیا زندگی می کردند. جاذبه های تاریخی آنتالیا یکی از دلایل علاقه مندی گردشگران به تور آنتالیا است.

جغرافیای آنتالیا

آنتالیا شهری بندری در کشور ترکیه در مجاورت دریای مدیترانه است. آنتالیا از سه سمت دیگر به شهرهای کمر، سریک و کورکوتلی منتهی می شود. رودخانه آکسو در شهر آنتالیا جاری است و آبشار دودن در مسیر این رودخانه از جاذبه های طبیعی تور آنتالیا است.

درباره انتالیا | جاهای دیدنی آنتالیا

 
آب و هوای آنتالیا

آنتالیا دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است. هوای آنتالیا در تابستان گرم و خشک و در فصل زمستان هوایی معتدل و بارانی دارد. علت معتدل بودن هوا در تور آنتالیا در زمستان وزش هوای گرم از دریا به سواحل آنتالیا است که از سرد شدن بیش از حد هوای آنتالیا ممانعت می کند.
دانستن آب و هوای آنتالیا و دمای آنتالیا برای مسافران تور آنتالیا بسیار مهم است. دمای آنتالیا در فصل تابستان 35-30 درجه سانتیگراد و در زمستان حدود 15-9 درجه سانتیگراد است. در آنتالیا برف شدید و یخبندان بسیار کم مشاهده گردیده است. بطور کلی آنتالیا دارای تابستان های گرم و شرجی است. میانگین رطوبت سالانه آنتالیا 64 درصد می باشد. آنتالیا در طول سال بطور میانگین 300 روز صاف و آفتابی دارد و 50-40 روز  باقیمانده بارانی و گاهی باران های سیل آسا در پاییز است. می توان گفت که متوسط دمای سالانه آنتالیا 18.7 درجه می باشد.

ساحل آنتالیا | جاهای دیدنی آنتالیا |آب و هوای آنتالیا

اقتصاد شهر آنتالیا در ترکیه

آنتالیا به دلیل برگزاری تورهای گردشگری آنتالیا و جذب توریست، نقش پراهمیتی در اقتصاد کشور ترکیه دارد. به گونه ای که آنتالیا معروف به پایتخت گردشگری کشور ترکیه است. متوسط بازدید کنندگان سالانه تور آنتالیا حدود 11 میلیون نفر است.
علاوه بر این اقتصاد آنتالیا مبتنی بر تولید محصولات کشاورزی مانند پنبه و انواع مرکبات می باشد. آنتالیا در تولید موز  و زیتون و فراورده هایی مانند روغن زیتون هم در ترکیه نقش مهمی دارد. آنتالیا از شهرهای تولید کننده گل در کشور ترکیه است.