آب و هوای آنتالیا

آب و هوای استان آنتالیا در ترکیه  Antalya Weather
آب و هوای آنتالیا کاملا مدیترانه ای هست تابستون گرم و خشک و در زمستان دمای هوای آنتالیا به طور متوسط بین 9 الی 15 درجه می باشد . به ندرت پیش می آید که در ...

آب و هوای آنتالیا در کشور ترکیه (Weather in Antalya Turkey)

آنتالیا شهری توریستی در کشور ترکیه است. یکی از دلایل اینکه تور آنتالیا در تمام فصول سال، متقاضی دارد، آب و هوای ویژه آنتالیا است. آب و هوای آنتالیا در اکثر روزهای سال آفتابی می باشد و مسافران تور آنتالیا به آسانی از سواحل و بازی های آبی تور آنتالیا استفاده می کنند. آنتالیا دارای آب و هوای مدیترانه ای اغلب معتدل و گاهی گرم است.
آنتالیا دارای سیصد روز آفتابی در هر سال است. به همین دلیل ورزش ها و بازی های آبی مثل اسکی آبی و یا هیجان هایی مانند موج سواری است. قایق رانی هم به دلیل آب و هوای خوب آنتالیا لذت زیادی دارد. بسیاری از گردشگران تور آنتالیا به کوهنوردی هم علاقه مند هستند.

آب و هوا آنتالیا

دما و آب و هوای آنتالیا در تابستان

آنتالیا تابستان های آفتابی دارد. در بازه زمانی طولاتی اواسط فروردین (اپریل) تا آبان (نوامبر) می توان در دریای مدیترانه در آنتالیا شنا کرد. میانگین دمای آنتالیا در فصل تابستان 28 و میانگین دمای آب دریا 27 درجه سانتیگراد می باشد. رطوبت نسبی آنتالیا حدود 85-65 % است که این آب و هوای مطلوب مسافران زیادی را به تور آنتالیا و مخصوصاً سواحل آنتالیا می کشاند. حداکثر دمای آنتالیا در تابستان 34 درجه سانتیگراد است.


دما و آب و هوای آنتالیا در زمستان

در فصل زمستان آب و هوای آنتالیا، معتدل است. باران های آنتالیا بیشتر در پاییز و زمستان به وقوع می پیوندد. حداقل دمای زمستان آنتالیا 5 درجه است و به همین دلیل به ندرت در آنتالیا برف می بارد. اما در نواحی اطراف آنتالیا (دامنه کوه های ترس) امکان اسکی وجود دارد. باران و گاهی طوفان های یکباره، در زمستان و حتی بهار آنتالیا زیاد رخ می دهد.


بهترین زمان سفر با تور آنتالیا

سفر با تور آنتالیا در تمام طول سال خوب است و علاقه مندان زیادی در هر فصل دارد. اما بستگی دارد شما در سفر به تور آنتالیا از چه چیزی لذت بیشتری می برید. تابستان های آنتالیا آفتابی و زمستان های آنتالیا آب و هوایی معتدل دارد و گاهی اوقات باران می بارد. اگر به شنا در دریای مدیترانه و آفتاب گیری در سواحل آنتالیا علاقه مند هستید از فروردین ماه تا آبان جهت شنا با تور آنتالیا سفر کنید. اگر به آب و هوای بارانی و پیاده روی زیر باران علاقه مندید در آپریل با تور آنتالیا همراه شوید. بعد از باران رنگین کمان های بسیار زیبایی در آنتالیا تشکیل می شود. می توان گفت بهترین زمان سفر به آنتالیا، اردیبهشت می باشد چرا که دمای هوا و رطوبت آن بسیار مطلوب است و گرما آزار دهنده نیست و می توان در این زمان در سواحل آنتالیا حمام آفتاب گرفت.
بطور کلی آب و هوای آنتالیا در طی سال خیلی تغییر ندارد و اکثر روزهای هوای آنتالیا گرم و شرجی می باشد. زمستان ها هوای آنتالیا خنک تر می گردد و چند روزی در آنتالیا بارانی خواهد بود. بنابراین بهترین وقت سفر به آنتالیا را علاقه شما به هوای آفتابی یا بارانی تعیین می کند.

آب و هوای آنتالیا در نوروز

یکی از زمان هایی که گردشگران و توریست های زیادی به تور آنتالیا می آیند، تعطیلات نوروز (ماه مارس) است. آب و هوای آنتالیا در نوروز و در فروردین بسیار عالی است و آنتالیا در این فصل بهار سرسبز و زیبا است. لارا یکی از مناطق ساحلی آنتالیا است که در نوروز دمای متوسط 13 درجه و دمای آب 16 درجه سانتیگراد دارد. بطور کلی در نوروز دمای آب  در تور آنتالیا برای شنا مناسب نیست و سرد است. در سیده هم میانگین دما به همین صورت است. اما سیده دارای آثار تاریخی زیبا مانند آمفی تئاتر آسپندوس است.

آب و هوای بلک آنتالیا در نوروز

بلک دارای زیباترین هتل های تور آنتالیا است. میانگین دمای بلک در نوروز 13 و حداقل 8 و حداکثر 18 و دمای آب 17 درجه سانتیگراد است. بنابراین برای شنا مناسب نیست. گاهی باید در شب، لباس گرم به تن کرد.

آب و هوای کمر آنتالیا در نوروز

کمر هم در تور آنتالیا دماهای حداقل و حداکثر 8 و 19 و میانگین 12 درجه دارند. دمای آب در کمر 16 درجه سانتیگراد می باشد. گاهی هم اتفاق می افتد در نوروز آب دریا گرم شده و برای شنا مناسب می گردد.