دیدنی های استانبول

جاذبه های دیدنی استانبول در سفر به کشور ترکیه

ترکیه کشوری زیبا به شهرهای زیبا و تاریخی و مدرن است. یکی از زیباترین شهرهای ترکیه، شهر استانبول است. بسیاری از گردشگران ایرانی برای سفر به ترکیه، تور استانبول را انتخاب می کنند. استانبول دارای جاذبه های گردشگری و دیدنی زیادی است. از مساجد تاریخی شهر استانبول گرفته تا موزه ها و قصرهای این شهر. از دیگر جاذبه های دیدنی استانبول، بازارها و مراکز خرید استانبول است که طرفداران زیادی در بین مسافران تور استانبول دارد. استانبول دارای پارک ها و سواحل زیبایی در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر است. در مورد هر یک از جاذبه های دیدنی گفته شده شهر استانبول، در منوی استانبول این سایت می توانید به تفضیل مطالبی مفید را بیابید. در این بخش به معرفی برخی از جاذبه های دیدنی شهر استانبول که مورد توجه مسافران تور استانبول است می پردازیم.  

جاذبه طبیعی استانبول،

جاذبه های طبیعی استانبول

تنگه استانبول (تنگه بسفر) که محل جداسازی دو قاره آسیا و اروپا می باشد از جاذبه های طبیعی تور استانبول است که در مجاورت آن سواحل زیبا و کاخ های گوناگون واقع شده است.خلیج شاخ طلایی هم از مهمترین لنگرگاه های طبیعی جهان است که در استانبول واقع شده است.منطقه کیل یوس دارای سواحل شنی زیبایی به خصوص در فصل تابستان است.جنگل بلگراد با چشمه های آب زیبا و زلالش مکانی بسیار زیبا برای گردش و پیک نیک در تور استانبول است. جنگل بلگراد بزرگترین جنگل استانبول و در  قسمت اروپایی استانبول است.

جاذبه طبیعی استانبول،تور استانبول

مکان ها و بناهای تاریخی استانبول

آب انبار یرباتان (قرن 6) اطراف موزه حاجیا صوفیا واقع شده است.میدان اسب دوانی باستانی شهر استانبول در منطقه سلطان احمد که در گذشته در آنجا مسابقه های ارابه رانی برگزار می شده است.کانال آب بز دغان (سال 368) در شهر استانبول که جهت تأمین آب کاخ ها کاربرد داشته است.برج 62 متری گالاتا در سال 1348 با چشم اندازی از تنگه بسفر در استانبول ساخته شده است.کیزکولسی (برج دختر) در بخش ورودی خلیج استانبول واقع شده است. ساخت آن در قرن 12 و بازسازی آن در قرن 18 میلادی بوده است.

استانبول،توراستانبول،جاذبه توریستی

قصر سلطنتی حاجیا صوفیا (Aya Sofya)  استانبول ترکیه

این قصر تاریخی(فرزانه مقدس) این روزها به اسم موزه ایا صوفیا مشهور است. قصر سلطنتی حاجیا صوفیا در آغاز به وسیله کنتسانتین بزرگ در استانبول ساخته شد، و سپس در قرن 6 میلادی به وسیله فردی به نام جاستنین، بازسازی و مرمت گردید. این قصر در استانبول دارای گنبدی بزرگ با قطر 31 متر و مرتفع (از سطح زمین 55 متر بالاتر) می باشد. موزاییک های قصر خیلی زیبا و دیدنی می باشند. این قصر از جاذبه های تور استانبول است که در تمام طول هفته به جز دوشنبه امکان بازدید از این بنای تاریخی دیدنی شهر استانبول در تور استانبول وجود دارد.
آدرس قصر سلطنتی حاجیا صوفیا : کشور ترکیه، شهر دیدنی استانبول، میدان ایا صوفیه در منطقه سلطان احمد

گردشگری استانبول،

کاخ بیلربیی (Beylerbeyi Palace) در استانبول

از دیدنی های استانبول کاخ بیلرببیی است که در قرن 19 بوسیله سلطان عبدالعزیز ساخته شد. این کاخ در بخش آسیایی استانبول واقع شده و پر از گل های ماگنولیا است. این کاخ مخصوص پذیرایی مسافران خارجی بلندمرتبه ای مانند ملکه فرانسه بوده است. امکان بازدید مسافران تور استانبول در تمام روزهای هفته به غیر از 5 شنبه و 2 شنبه می توانند از کاخ بیلربیی بازدید کنند.

مناطق دیدنی استانبول،

 کاخ دولما باغچه Dolmabahce Palace) استانبول

این کاخ به وسیله سلزان عبدالمجید در قرن 19 میلادی در بخش اروپایی شهر استانبول بنا گردید. این کاخ سالنی با 56 ستون و لوسترهای زیبا و دیدنی دارد. تمام ساعت های این کاخ روی 9 و 5 دقیقه یعتی ساعت فوت آتاتورک (رهبر کشور ترکیه)  در 1938 ایستاده اند. گردشگران تور استانبول می توانند از این کاخ در بشیکتاش استانبول، در همه روزهای هفته بجز 2 و 5 شنبه بازدید کنند.

جاذبه توریستی استانبول

 بازدید از موزه های باستان شناسی در  استانبول

موزه حیاط کاخ توپ کاپی که مجموعه ای از عتیقه ها مانند تابوت سنگی اسکندر و همینطور گنج های گرانبها نگهداری می شود. برای گردشگران تور استانبول امکان بازدید در تمام روزها غیر از دوشنبه وجود دارد.

 موزه هنرهای اسلامی ترکیه

موزه هنرهای اسلامی ترکیه در شهر استانبول در واقع اقامت گاهی برای ابراهیم پاشا یعنی صدر اعظم سلطان سلیمان بوده است. این موزه در منطقه سلطان احمد، آتمیدانی با درخواست وزیر اعظم در 1524 بنا گردید. موزه هنرهای اسلامی ترکیه محلی برای نگهداری آثار خطی، اشیاء چوبی و فلزی هنرمندانه و ... است که برای گردشگران تور استامبول به غیر از 2شنبه امکان بازدید وجود دارد. از دیگر اشیاء نگهداری شده در این موزه سرامیک ها و فرش های قدیمی است.

 موزه هنرهای زیبا

موزه ای با نقاشی ها و آثار خطاطی قرن 19 تا کنون که در محله بشیکتاش واقع شده است. بازدید مسافران تور استانبول : هر روز غیر از 2 و 5 شنبه ها

کاخ توپ کاپی (Topkapi Palace)

کاخی باشکوه مربوط به قرن 15-19 به عنوان اقامتگاه شاهان عثمانی، در مکان اتصال تنگه بسفر، شاخ طلایی و مرمره می باشد. کاخ توپ کاپی استانبول واقع در سقوک چشمه منطقه سلطان احمد دارای بخش های بسیار دیدنی مانند مطبخ، حرمسرا، نمایشگاه اشیاء قدیمی و عتیقه و جواهرات سلطنتی و ... است. بازدید مسافران تور استانبول هر روز هفته غیر از 3 شنبه

 روملی حصاری و یا دژ اروپایی

این دژ یکی از نمونه های زیبای معماری نظامی است که در 1452 ساخته شده است. قلعه روملی حصاری دارای موزه و آمفی تئاتر برای برگزاری کنسرت های موسیقی بویژه برای گردشگران تور استانبول است.

بازدید از مسجد بزرگ ایوب

مسجدی تاریخی ساخته شده در سال 670 میلادی است. این مسجد از قدیمی ترین مسجدهای شهر استانبول است که بازدید از آن برای مسافران تور استانبول همواره جالب بوده است.

کاخ ها و قصرهای دیدنی تور استانبول

استانبول شهری است که دارای کاخ های فراوانی است. پادشاهان و سلاطین استانبول هر یک برای خود کاخی ساخته اند که این روزها به عنوان آثار تاریخی استانبول بخصوص مورد بازدید گردشگران تور استانبول قرار می گیرد.از دیگر کاخ های استانبول، کاخ ییلدیز (قرن 19 میلادی) است که دارای پارکی با گلهای زیبایی از سرتاسر جهان و مسجد و چند ساختمان درباری است. مسافران تور استانبول می توانند غیر از 3 شنبه ها از این پارک زیبا در استانبول بازدید کنند.کاخ دیگری که به مسافران تور استانبول پیشنهاد می شود، کاخ گوک سو یا کوچوک سو (Goksu) (قرن 19 میلادی) است که نام آن برگرفته از اسامی رودهای مجاور آن است که به تنگه بسفر می ریزد. بازدید کاخ برای میهمانان تور استانبول به غیر از 2 و 5 شنبه انجام می شود.کاخ آینالی کاواک با آینه کاری های زیبایش (قرن 18 میلادی) برای بازدید گردشگران تور استانبول به غیر از شنبه ها و پنج شنبه ها آماده است.کاخ بیلربیی در بخش آسیایی شهر استانبول قرار دارد. و درست بعد از پل معلق بسفر قرار گرفته . پشت قصر بیلربیی مرتفعترین تپه شهر استانبول (چاملیجا) واقع شده است.

دیدنی های استانبول

عمارت های تاریخی و دیدنی تور استانبول

عمارت ایحلامور (Ihlamur) (قرن 19) بازدید مسافران تور استانبول (غیر از 2 و 5 شنبه)، عمارات ماسلاک (قرن 19) با کاربری کافه تریا، عمارت مالتا که امروزه کاربری رستورانی با قیمتی پایین دارد،  عمارت دریائی آتاتورک (فلوریا) با معماری زیبا به عنوان اقامتگاه تابستانی آتاتورک و رئیس جمهورهای ترکیه بوده است. بازدید گردشگران تور استانبول به غیر از 2 و 5 شنبه انجام می شود. عمارت قدیمی چینعلی کوشک (قرن 15 میلادی) که امروزه به عنوان موزه سرامیک در استانبول است و بازدید مسافران تور استانبول غیر از 2 شنبه ها امکان پذیر است.

سایر موزه های شهر استانبول

موزه سنت ایرنه که در گذشته کلیسا بوده، بازدید از این موزه برای مسافران تور استانبول غیر از 2 شنبه ها می باشد. موزه فرشهای ترکیه، موزه موزائیک تور استانبول، موزه کاریه استانبول، موزه صنایع هوایی استانبول، موزه آتاتورک تور استانبول، موزه دریایی استانبول، موزه شهر، موزه کارخانه راحمی کوچ با دست ساخته های استیل و آهنی از دیگر موزه های تور استانبول است.

استانبول،توراستانبول


 امیدواریم مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در مورد سفر به کشور ترکیه و تور استانبول با ما تماس بگیرید.