آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول – بهترین زمان سفر به تور استانبول

تور استانبول از محبوب ترین و پربازدیدترین، تورهای ترکیه است. اما برای سفر به هر شهری بخصوص استفاده از تور استانبول باید با آب و هوای استانبول در فصل ها و زمان های مختلف آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین زمان را برای سفر به ترکیه و بخصوص سفر به شهر استانبول انتخاب نمایید.

آب و هوای استانبول

استانبول شهری با آب و هوای اقیانوسی (فصل تابستان با آب و هوای گرم و مرطوب استانبول و فصل زمستان با آب و هوای سرد و بارانی استانبول) می باشد. درحالی که زمستان های استانبول پر از باران و برف و البته آب و هوای سرد است. متوسط باران سالانه شهر استانبول 870 mm می باشد که از شهرهایی مانند لندن و بروکسل هم بیشتر می باشد. در کل شهر استانبول به علت مجاورت با دریای مرمره و دریای سیاه دارای رطوبت بالایی است. بالاترین میزان رطوبت استانبول در انتهای پاییز و زمستان و کمترین رطوبت استانبول در فصل های بهار و تابستان می باشد.
استانبول تقریباً شهری بادخیز می باشد و میانگین سرعت باد در شهر استانبول تقریباً 17 km در ساعت است.
حداکثر دمای هوای ثبت شده استانبول (40 درجه سانتیگراد) مربوط به ماه آگوست 2000 است و حداقل دمای ثبت شده استانبول (16- درجه سانتیگراد) مربوط به ماه فوریه 1927 می باشد.
در تور استانبول داشتن چتر در فصل تابستان برای محافظت در مقابل آفتاب و در سایر زمان ها برای محافظت در مقابل باران می تواند مفید باشد. البته هنگامی که استانبول بارانی می شود، چتر فروش ها در همه جای خیابان ها دیده می شوند. اگر در سفر به تور استانبول چتر باکیفیت تری می خواهید، می توانید به مغازه ها و مراکز خرید استانبول رفته و از آنها خرید کنید. اغلب اوقات بعد از بارش باران در استانبول، هوا آفتابی خواهد بود.
اغلب بعد از بارندگی های شدید و رگبار، در خیابان های استانبول آب جمع می گردد. وسعت استامبول و ویژگی های جغرافیایی آن (مجاورت با دریا و تپه ای بودن) منجر به تنوع آب و هوای استانبول می گردد. به عنوان مثال گاهی شده که در یک زمان در منطقه ساریر بارانی و در منطقه تقسیم هوا آفتابی است.
برای مشاهده دمای هوای استانبول طی چند روز آینده و برنامه ریزی سفر به استانبول و ترکیه می توانید از سایت هایی مانند accuweather و یا yahooweather  و ... استفاده نمایید.

تور استانبول | استانبول | آب و هوای استانبول |

تور استانبول تابستان

هوای استانبول در فصل تابستان معمولاً گرم و آفتابی می باشد. متوسط دمای استانبول در روزهای تابستان 27 و در شب های تابستانی استانبول 18 درجه سانتیگراد می باشد. مرطوب بودن هوای استانبول باعث افزایش احساس گرمای هوا می شود. بالاترین دمای استانبول در فصل تابستان حدود 35 درجه سانتیگراد است.
تابستان استانبول از ماه ژوئن تا آخر ماه سپتامبر، متوسط دمای هوای استانبول 28 درجه سانتیگراد است. در ماه ژوئن میانگین دمای هوای استانبول 23 درجه سانتیگراد است. کم رطوبت ترین فصل سال در استانبول، تابستان می باشد، البته در فصل تابستان هم در استانبول بارندگی و رگبار هم رخ می دهد.
مسافران تور استانبول برای روزهای تابستانی استانبول لباس خنک و نازک  و برای شب ها و غروب های تابستانی استانبول پوشاکی ضخیم تر با خود بیاورند.

تور استانبول زمستان

آب و هوای استانبول در فصل زمستان سرد و مرطوب است. حداکثر دمای استانبول در فصل زمستان 9-7 درجه سانتیگراد است. متوسط دمای هوای استانبول در روزهای زمستانی استانبول 7 و در شب های زمستانی استانبول 2 درجه سانتیگراد می باشد. گاهی وزش بادهای زمستانی استانبول باعث احساس سرمای بیشتری برای مسافران تور استانبول می گردد. در استانبول در فصل زمستان در طول یکی دو هفته  در ماه های دسامبر و مارس (میانه آذر ماه تا میانه اسفند ماه) بارش برف  و گاهاً بارش برف شدیدی انجام می شود. سردترین ماه سال در استانبول، ژانویه با میانگین دمای 5 درجه سانتیگراد است. اگر به بادهای زمستانی و آب و هوای برفی علاقه مند هستید از تورهای زمستانی استانبول که معمولاً دارای قیمت مناسب تری هم هستند استفاده نمایید.

آب و هوای استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول –  بهار و پاییز استانبول

بهترین زمان تور استانبول، از نظر مطلوب بودن آب و هوای استانبول دو ماه انتهای فصل بهار (یعنی از ماه ایپریل تا ماه می) و دو ماه آغازین فصل پاییز در استانبول (یعنی از ماه سپتامبر تا ماه اکتبر) می باشد. در این ماه ها هوای استانبول آفتابی، مطلوب و معتدل است. در فصل تابستان‌ که هوای استانبول، گرم و مرطوب می باشد، جهت جذب مسافران تور استانبول و تور ترکیه، کنسرت های خوانندگان معروف جهان و جشنواره های مختلف در شهر استانبول برگزار می شود.
اما به طور کلی می توان گفت که انتخاب زمان سفر به استانبول و ترکیه، بستگی به سلیقه مسافران تور استانبول دارد. چرا که برخی افراد هوای بارانی را می پسندند و بعضی از مسافران تور استانبول به هوای آفتابی استانبول برای سفر علاقه دارند.
در سفر به ترکیه و تور استانبول در فصل بهار و پاییز ترکیبی از لباس های خنک و گرم را با خود بیاورید تا در صورت تغییر ناگهانی دما بخصوص طی شب و روز پوششی مناسب داشته باشید.

سفر به استانبول|بهترین زمان سفر به استانبول