مراکز خرید استانبول

مراکز خرید استانبول؛ تفریح، خرید و گردش تاریخی در تور استانبول


مراکز خرید شهر استانبول ترکیه

خیلی از ایرانی ها به قصد خرید به استانبول سفر می کنند و یا به سایر شهرهای ترکیه سفر می کنند. مهم ترین خرید ایرانی ها از بازارهای ترکیه و استانبول، خرید لباس و پوشاک دوخته شده با پارچه های ترک است که از جمله زیباترین و خوش دوخت ترین های دنیا هستند. به همین دلیل تور استانبول گزینه مناسبی برای خرید در استانبول و ترکیه می باشد. جهت خرید در ترکیه، جایی بهتر از بازارها و مراکز خرید رنگارنگ و تودرتو و بزرگ استانبول، نخواهید یافت.
یکی از بهترین سوغات استانبول، که نشانی از فرهنگ، سنت و تاریخ استانبول دارد، فرش‌ و قالی‌ های ترکی هستند. از دیگر صنایع دستی سوغات استانبول، که بسیاری از مسافران تور استانبول برای خرید آنها تمایل دارند، ظروف سفالی، مسی و برنجی است. از دیگر کالاهای پر خرید توسط مسافران تور استانبول، پارچه ها، لباس ها و پوشاک چرمی است. همچنین سوغاتی های خوراکی تور استانبول، انواع شیرینی ها، شکلات های کاکائویی و تنقلات ترکیه ای است. طلا و جواهرات و حتی قلیان از دیگر سوغاتی های مراکز خرید تور استانبول است.


 مهمترین مراکز خرید استانبول برای انواع کالاها

 بهترین و مناسب ترین مراکز خرید و بازارهای پارچه و لباس استانبول را می توان در خیابان های استقلال، جمهوریت و همچنین بازارهای خیابان روملی استانبول مشاهده کرد. اگر به دنبال به روز ترین مدل های لباس و پوشاک و یا جدیدترین و شیک ترین مدل های کیف و کفش و حتی زیباترین جواهرات هستید باید به مغازه های و مراکز خرید استانبول در همان خیابان های گفته شده بروید. به ویژه در خیابان استقلال ترکیه، مراکز خرید برندهای مشهور اروپایی و ترک که بیشتر آنها برخی از پوشاک فصل قبل خود را به حراج گذاشته اند.
از دیگر مراکز خرید تور استانبول که همواره شلوغ و پرطرفدار هستند،  مرکز خرید آتاکوی گالریا استانبول است که در منطقه‌ی آتاکوی واقع شده است. مرکز خرید دیگر استانبول، آک‌ مرکز است که در منطقه‌ی اتیلر استانبول قرار دارد. همچنین مرکز خرید استانبول به نام فروم استانبول در منطقه بایرام پاشا ساخته شده است.  مرکز خرید استانبول کاروسل هم در منطقه‌ باکیرکوی استانبول همواره از مراکز پرخرید استانبول به وسیله مسافران تور استانبول است.

مراکز خرید استانبول در خیابان استقلال

اگر به مراکز خرید خیابان استقلال استانبول نروید، مصداق این موضوع است که شما به پاریس سفر کنید و به بازدید از شانزلیزه نروید. خیابان استقلال مشهورترین خیابان استانبول (3 کیلومتر) است که از میدان شلوغ تقسیم آغاز شده و دو سوی آن پر از کافه، رستوران های ترکی، انواع مراکز خرید و  بوتیک های زیبا می باشد.
در بخش پایانی خیابان استقلال استانبول هم حال و هوای دیگری است. از فروش انواع سازهای قدیمی و تابلوهای نقاشی حراجی تا پوشاک دست دوز زیبا و خوش رنگ دیده می شود.
خیابان استقلال استانبول، مناسب ترین محل جهت خرید بهمراه پیاده روی وگردش می باشد. بهمین دلیل در آخر هفته ها، خیابان استقلال استانبول 3 میلیون بازدید کننده دارد. اگر نمی خواهید پیاده به میدان تکسیم استانبول بروید، می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

 مرکز خرید کانیون استانبول (Kanyon)

یکی از معروف ترین مراکز خرید ترکیه و استانبول، مرکز خرید کانیون می باشد. برای رسیدن به این مرکز خرید استانبول می توان از مترو استفاده نمود. مرکز خرید کانیون استانبول معماری بی نظیری دارد که برنده جوایزی شده است. مرکز خرید کانیون استانبول دارای سینمایی کروی شکل است که فیلم های روز را بر پرده دارد. مرکز خرید کانیون استانبول، از مراکز خرید پرطرفدار برای مسافران تور استانبول است، مغازه های آن گران هستند، رستوران های خوب و باکیفیت و البته گران قیمتی دارد. ولی برخی از برندهای بوتیک های آن مانند بانانا ریپابلیک و آن تیلور  در سایر مراکز خرید استانبول وجود ندارند.

مراکز خرید استانبول|کانیون

مرکز خرید آکمرکز استانبول (Akmerkez)

مرکز خرید آکمرکز استانبول، با فروشگاه ها و مغازه های پوشاک، پارچه، دستگاه های الکترونیک، اسباب بازی، لوازم ورزشی، لوازم آرایشی در منطقه اتیلر استانبول واقع شده است. مسافران تور استانبول می توانند در رستوران های مرکز خرید آکمرکز استانبول، غذا میل کنند و از مغازه های برندهای مشهور دنیا خرید کنید. در این مرکز خرید استانبول، کالاهایی با قیمت های مناسب هم پیدا می شود. اکثر هتل های نزدیک مرکز خرید آکمرکز استانبول، دارای سرویس رایگان مسافران تور استانبول برای این مرکز خرید هستند. مرکز خرید آکمرکز استانبول در سال های 1995 و 1996 به ترتیب عناوین بهترین مرکز خرید اروپا و بهترین مرکز خرید دنیا را بدست آورد.

مرکز خرید استانبول| آکمرکز

 مرکز خرید ایستینیه پارک (Istinye Park)

یکی دیگر از مراکز خرید لوکس و شاید گران قیمت استانبول، ایستینیه پارک است. البته در این مرکز خرید استانبول می توان برندهایی با قیمت های پایین تر و مناسب هم پیدا کرد. رستوران های مرکز خرید ایستینیه پارک کیفیت خیلی خوبی دارند و همه نوع غذا هم در آنها سرو می شود. در قسمت انتهایی مرکز خرید ایستینیه پارک، بازاری جالب توجه وجود دارد که به شیوه سنتی ساخته شده اما خیلی تمیز و مرتب و شیک است. در این بازار مواد غذایی مانند نان و پنیر و مواد اولیه ای مانند گوشت و سبزیجات فروخته می شود. بخاطر داشته باشید که در فاصله نزدیکی از مرکز خرید ایستینیه پارک استانبول، مترو نیست و مسافران تور استانبول برای بازدید از این مرکز خرید باید مقداری پیاده روی نمایند.

خرید در استانبول|مرکز خرید ایستینیه پارک

مرکز خرید فروم استانبول (Foum Istanbul)

مرکز خرید فروم استانبول، دارای مغازه هایی با قیمت های مناسب است. اما اندکی دور می باشد. در عوض بزرگترین فروشگاه برند H&M و همینطور فروشگاه هایی شبیه آن در این مرکز خرید استانبول قرار دارد. نمایندگی ایکیا هم در مجاورت ساختمان مرکز خرید فروم استانبول است. برای سرگرمی کودکان در این مرکز خرید در استانبول، پارک ژوراسیک و همچنین یک آکواریوم بزرگ طراحی شده است.

 مرکز خرید مارمارا در استانبول (Marmara)

مرکز خرید لوازم خانگی استانبول، برای مسافران تور استانبول و البته ساکنان استانبول مرکز خرید مارمارا است. در مرکز خرید مارمارا استانبول بیشتر برندهای معروف لوازم خانگی یافت می شود. در این مرکز خرید برندهای مشهور لباس مانند C&A و همینطور برند گپ (GAP) هم وجود دارد. برای کودکان هم سرگرمی هایی مانند تئاتر عروسکی دیزنی و برنامه های بن تن برگزار می گردد.

مرکز خرید اولیویوم استانبول (Olivium)

مرکز خرید اولیویوم استانبول، مجتمع تجاری شیک و مدرن می باشد که تعداد زیادی از کالاهای با کیفیت خوب را با قیمتی کمتر از سایر مراکز خرید استانبول به فروش می رساند. مرکز خرید اولیویوم استانبول در منطقه‌ کارگر نشین شهر استانبول به نام زیتون ‌بورنوی واقع شده است. مرکز خرید اولیویوم استانبول دارای 118 مغازه می باشد، که گاهی حراجی های فصلی پوشاک برندهای مشهور را با تخفیف مناسبی برگزار می کنند. از جمله سرگرمی های این مرکز خرید برای گردشگران تور استانبول سینما، تئاتر و بولینگ است.

مرکز خرید جواهر استانبول (Cevahir)

مرکزخرید جواهر استانبول با وسعت زیاد، مغازه های متنوع لباس، اسباب بازی، فودکورت و ... با قیمت های خوب دارد. مرکز خرید جواهر در مرکز شهر استانبول  قرار دارد و دسترسی آن برای مسافران تور استانبول به آسانی امکان پذیر است. مرکز خرید جواهر استانبول از معماری جالب و البته پیچیده و شاید گیج کننده ای برخوردار است.

مرکز خرید مترو سیتی استانبول (Metro City)

یکی از مراکز خرید ساده و با قیمت مناسب شهر استانبول، مرکز خرید مترو سیتی استانبول است. در فود کورت مترو سیتی استانبول، تنها اسکندر کباب سرو می شود که خاطره مزه عالی آن در ذهن گردشگران تور استانبول باقی می ماند.

خرید از خیابان استقلال استانبول (Istiklal Caddesi)

خیابان استقلال، خیابانی پر جنب و جوش و طولانی در استانبول است که در دو سمت آن مغازه های مختلف و رستوران ها و غذاخوری های خوبی وجود دارد. در این خیابان موسیقی و تئاترهای خیابانی و فروش صنایع دستی و لباس های دست دوز و تابلوهای نقاشی انجام می شود. خیابان استقلال از میدان تقسیم آغاز می شود و همه نوع وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به آن وجود دارد. اما گردشگران تور استانبول با پیاده روی در این خیابان می توانند به راحتی خرید کنند و از جذابیت های خیابان استقلال استفاده کنند. برای علاقه مندان به غذاهای دریایی، در خیابانی موازی خیابان استقلال غذاهای دریایی خوبی سرو می شود.

مرکز خرید کارفور هرمیدر استانبول (Carrefour Haramidere Shopping Mall)

این مرکز خرید استانبول بسیار بزرگ است و درآن هر چیزی که فکرش را بکنید پیدا می شود. این مرکز خرید بخشی از فروشگاه های زنجیره ای کارفور می باشد که در اصل فرانسوی هستند. از سرگرمی های این مرکز خرید بزرگ استانبول برای گردشگران تور استانبول و فرزندانشان، رستوران ها، مغازه ها و فروشگاه ها، کافی شاپ ها و پارک تفریحی جذاب و بزرگ است.

خیابان بغداد در استانبول (Baghdad Caddesi)

یکی از خیابان های شهر استانبول که هم معماری زیبایی دارد و هم مغازه های زیادی برای خرید بویژه اجناس لوکس، خیابان بغداد استانبول است. خیابان بغداد در بخش آسیایی استانبول قرار دارد و از اماکن توریستی استانبول تا حدی دور است. از معماری های زیبایی خیابان بغداد استانبول، که البته جوایز معماری هم دارند، ساختمان بنتون و بربری قابل ذکر است. در رستوران های خیابان بغداد استانبول بیشتر غذاهای امریکایی مانند همبرگر و سیب زمینی یافت می شود. مسافران و گردشگران تور استانبول می توانند برای رسیدن به خیابان بغداد استانبول از کادیکوی با استفاده از اتوبوس و یا بوسیله دولموش، طی مسیر کنند.

 بازار بزرگ (گرند بازار) استانبول (Grand bazaar)

استانبول بخاطر تاریخ دیرینه اش و اینکه پل ارتباطی آسیا و اروپا بوده است، بازارهای سنتی بزرگی که پر از آثار تاریخی و فرهنگی و معماری هستند دارد. در این بازارها همه جور کالایی از ارزان چینی تا فرش های ارزنده و گران قیمت به فروش می رسد. در گراند بازار استانبول چانه زدن راه خوبی برای خرید با قیمت واقعی حتی نصف قیمت اعلام شده اولیه است. یکی از راه های آسان رفتن به گراند بازار استانبول برای گردشگران تور استانبول استفاده از ترام های شهری است.

 بازار ادویه استانبول (Spice Bazaar)

بازار ادویه استانبول، بازاری برای فروش کالاهای مختلف است. اما علت نامگذاری این بازار استانبول، فروش ادویه توسط مصری ها بوده است. اما این روزها بجز ادویه در این بازار استانبول سبزیجات و شیرینی و سایر خوراکی ها هم به فروش می رسد. اما بازار ادویه مکان مناسبی برای خرید ادویه در تور استانبول است البته اگر گیر فروشندگان گران فروش نیفتید. اجناسی مانند فنجان و قهوه جوش های ترک را هم در این بازار می توانید بیابید. برای رسیدن به بازار ادویه استانبول می توانید از ترام استفاده کنید.

خرید از استانبول|بازار ادویه استانبول

شنبه بازار بشیکتاش استانبول Cumartesi (Saturday) Bazar

بازاری پرهیاهو در شنبه های استانبول که در آن هر نوع لباس و کفش و پارچه با قیمتی مناسب پیدا می شود. برای رسیدن به شنبه بازار استانبول از میدان تکسیم پیاده 20 دقیقه راه است و البته اتوبوس هم دارد.

بازار کاپالی چارشی استانبول

 بازاری سقف دار در استانبول با تعداد بسیار زیادی (4000) مغازه و فروشگاه و بوتیک است. در هر کوچه بازار کاپالی چارشی یک چیز می فروشند، کوچه طلافروش ها، کوچه فرش فروش ها، پارچه فروش ها. در این بازار استانبول هنرهای دستی و سوغاتی های استانبول و حتی اشیاء عتیقه فروخته می شود.

بازار می سر چارشی استانبول

بازار می سر چارشی استانبول، بازار تخصصی خرید ادویه در استانبول است.

بازار هنرهای استانبول

بازار هنرهای استانبول، مرکزی برای خرید صنایع دستی استانبول است.

سایر مراکز خرید استانبول

مهمترین خرید ایرانی ها از استانبول و ترکیه، پوشاک و لباس است. برای خرید پوشاک و لباس مناسب ترین مکان ها، خیابان های استقلال و جمهوریت و همینطور خیابان روملی استانبول می باشد.
مراکز خرید دیگر در استانبول شامل پاساژ اطلس، مرکز خرید آتاکوی گالریا استانبول، مرکز خرید کاروسل استانبول، مغازه های خیابان بهاریه استانبول، مرکز خرید کاپیتول استانبول، بازار روز چوکورجوما، بازار مبلمان هرهر استانبول است که در گردش تور استانبول بازدید از آنها را از دست ندهید.