دیدنی های آنتالیا

 دیدنی های شهر زیبا و خوش آب و هوای آنتالیا

شهر آنتاليا از مشهورترین تفریحگاه های خارجی برای گردشگران ایرانی می باشد. هر ساله مسافران زیادی از ایران با تورهای ترکیه و بالاخص تور آنتالیا و تور استانبول همراه می شوند. آنتالیا از شهرهای با اهمیت در توریسم و گردشگری در کشور ترکیه است و تور آنتالیا نقش مهمی در اقتصاد گردشگری ترکیه ایفا می کند.

جاذبه های طبیعی آنتالیا

آنتالیا شهری ساحلی است. آنتالیا همچنین در مجاورت کوه های توروس قرار گرفته است. در واقع طبیعت آنتالیا شامل کوه های جنگلی کاج، سواحل صخره ای و سنگی و همچنین خلیج های زیبا است. آنتالیا طبیعت بی نظیری را در معرض دید گردشگران تور آنتالیا قرار می دهد.

 سواحل آنتالیا

از محبوب ترین بخش های تور آنتالیا، استفاده از سواحل زیبای آنتالیا است. ساحل آنتالیا هم از طبیعتی منحصر به فرد برخوردار است و هم دارای رستوران های و مغازه های جالب توجهی برای گردشگران تور آنتالیا است. سواحل آنتالیا دارای پرچم آبی نشانه سلامت و تمیزی ساحل برای مسافران تور آنتالیا است.
آنتالیا هوایی دارد که اغلب روزها گرم و شرجی می باشد. زمستان های آنتالیا خنک است و بارانی. بهترین زمان سفر به آنتالیا، آغاز فروردین ماه تا انتهای آبان ماه می باشد. در این زمان ها هوای آنتالیا به گونه ای است که امکان شنا در دریا وجود دارد.
علاوه بر ساحل های اختصاصی هتل های آنتالیا، آنتالیا دارای 2 ساحل عمومی می باشد. ساحل ماسه ای لارا در شرق آنتالیا که بیشتر هتل های تور آنتالیا در این منطقه واقع شده اند و مجموعه ساحلی کنی آلتی تور آنتالیا.
در 10 کیلومتری شرق ساحل لارا در تور آنتالیا، آبشار دودَن کوتاه مشاهده می شود. این آبشار به دریا می‌ریزد. در مجاورت این آبشار مغازه های صنایع دستی دیده می شود.
 مجموعه‌ ساحلی بزرگ کُنی‌آلتی به گونه ای ساخته شده است که هر برای تفریح مسافران تور آنتالیا از هر سن و سالی مناسب است. مجموعه ساحلی کنی آلتی  دارای پارک آبی پر هیجان، استخر دلفین و یک شهر ماکتی از تمام دیدنی ها و جاذبه های کشور ترکیه البته با سایزی بسیار کوچک تر (25 برابر) می باشد. پارک جنگلی هم در کنار ساحل از منظره های چشم نوازی برای مسافران تور آنتالیا تشکیل شده است.

 سواحل آنتالیا

شهر کمر در تور آنتالیا

شهر کمر در 42 کیلومتری آنتالیا واقع شده است و دارای طبیعا بسیار زیبایی برای گردشگران تور آنتالیا است. مسیر بین دو شهر آنتالیا و کمر دارای زیبایی های وصف ناشدنی است.
کمر دارای سواحل زیبا به همراه قایق سواری و ورزش ها و تفریحات آبی برای مسافران تور آنتالیا است. ساحل کمر در تور آنتالیا دارای پرچم آبی است. این اصطلاح به این معنا است که سواحل شهر کمر، پاک و تمیز هستند و برای تفریح گردشگران تور آنتالیا بسیار مناسبند. کمر دارای بازارهای خوبی برای خرید سوغاتی از ترکیه است.

شهر کمر در تور آنتالیا             

ديدني ها و جاذبه های شهری آنتالیا

شهر آنتالیا از نقطه نظر طراحی شهری و ویژگی های بصری هم بسیار زیبا است. بلوارهایی با درختان نخل که برای مسافران تور آنتالیا جذاب است.
یکی دیگر از دیدنی های جالب شهر آنتالیا، لنگرگاه های ساحلی آنتالیا است که مورد توجه گردشگران تور آنتالیا واقع می شود.
آنتالیا دو ساحل مشهور دارد که همه مسافران تور آنتالیا می توانند از این سواحل آنتالیا استفاده کنند. یکی ساحل شنی لارا در بخش شرقی آنتالیا و دیگری ساحل صخره ای کنی آلتی در بخش غربی آنتالیا.
جهت رفت و آمد در شهر آنتالیا گزینه های زیادی دارید. یکی تاکسی که نسبتاً گران است. دیگری مینی بوس هایی که مسیر رفت و آمدشان (ابتدا و انتها و ایستگاه های بین راهی) روی شیشه آنها چسبانده شده است. و شاید بهترین وسیله استفاده از تراموای قدیمی شهر آنتالیا می باشد.
مسیر حرکت تراموای تور آنتالیا، از موزه آنتالیا آغاز می شود. موزه آنتالیا محل نگهداری سکه ها و فرش های قدیمی و عتیقه و همچنین سفال ها است.

بافت قديمي شهر آنتالیا

ایستگاه بعدی تراموا محله کهن کاله ایچی است که دارای خانه های سنگی و چوبی است و به آن آنتالیای قدیم گفته می شود. شهر آنتالیا دارای بخش هایی قدیمی مانند کاله ایجی است. بافت قدیمی آنتالیا از خیابان هایی باریک و پیچ در پیچ با منازلی قدیمی تشکیل شده است. این منطقه در تور آنتالیا دارای رستوران های سنتی و کافه هایی با نوشیدنی های طبیعی و البته سنتی است.

برج ساعت تور آنتالیا

یکی از نمادهای قدیمی آنتالیا، برج ساعت در میدان کاله کاپیسی است.                 

ديدني ها و جاذبه های شهری آنتالیا | برج ساعت در آنتالیا

پارک های تور آنتالیا

آنتالیا پارک های زیبا، پر گل و سرسبزی مانند پارک های آتاتورک و کاراعلی اوغلو دارد.

 آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

آسپندوس آنتالیا در واقع آمفي تاتر مشهوری می باشد که در فاصله هشت کيلو متري شهر سريک قرار دارد. شهر سریک  هزار سال پیش از ميلاد بوسیله يونانی ها ساخته گردیده و از ثروتمند ترين شهرهاي آن دوره می باشد. آمفي تاتر آسپندوس آنتالیا به وسیله رومیان، دویست سال پس از میلاد در شهر سریک ساخته شد. بیشتر گردشگران تور آنتالیا از این مکان تاریخی بازدید می نمایند.

 آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا              

بازدید از  مسجد كنگره دار در تور آنتالیا  (YIVLI MINARE)

ييولي ميناره لي (قرن 13) به وسیله یکی از سلاطین سلجوقي در آنتالیا ساخته شد. این روزها مسجد ییولی میناره یکی از سمبل های آنتالیا می باشد.                                                                                                                                              

بازدید از  مسجد كنگره دار در تور آنتالیا  (YIVLI MINARE)

مدرسه کاراتای در تور آنتالیا

مدرسه کاراتای که در زمان سلجوقیان برای آموزش حکاکی روی سنگ بنا شده بود، در قلعه کاله ایچی آنتالیا واقع شده است.


ساحل بلک آنتالیا

ساحل بلک در 36 کیلومتری غرب آنتالیا قرار دارد. مسافران تور آنتالیا علاقه زیادی به جنگل های کاج و به خصوص ساحل ماسه ای آن دارند. مسافران تور آنتالیا علاقه مند به بازی گلف و تنیس می توانند از زمین های گلف زیادی که در شهر بلک وجود دارد استفاده کنند و در مدرسه بین المللی تنیس تعلیم ببینند. شهر بلک، هتل های 4 ستاره و 5 ستاره فراوانی دارد و در نزدیکی جاهای تاریخی مانند آسپندوس و پرگه است.
یکی دیگر از جاذبه های شهر بلک در تور آنتالیا پرندگان آبشار کورسونافل است. ورزش های آبی، دوچرخه سواری کنار ساحل از دیگر تفریحات سواحل بلک در تور آنتالیا است.

ساحل بلک آنتالیا

رودخانه ماناوگات در آنتالیا

ماناوگات رودخانه اي می باشد که از کوه هاي طرس سرچشمه گرفته و به درياي مديترانه مي ریزد. مناسب ترین روش بازديد از اين رودخانه و مناظر چشم نواز اطرافش، کشتی سواری از مجاورت شهر قشنگ سیده است.
یکی از مناظر دیدنی این رودخانه به خصوص برای مسافران تور آنتالیا، آبشار ماناوگات است که در 4 کیلومتری شمال این رودخانه قرار دارد. شیهلار و سلوکیا از دیگر بخش های دیدنی این رودخانه هستند که گردشگران تور آنتالیا بخشی از این مسیرهای زیبا و بدیع را پیاده روی می کنند.

 رودخانه ماناوگات در آنتالیا

امید داریم از این مطلب نهایت استفاده را کرده باشید.
اگر نیاز به هر نوع راهنمایی درباره سفر به کشور ترکیه و تور آنتالیا داشتید، با ما تماس بگیرید.